تبلیغات
کشاورزی - انواع خشک کن
 
لوگو


مقالات کشاورزی ، سموم کشاورزی ، آفات و بیماری ها ، علف های هرز ، گیاهان دارویی

PageRank
نویسندگان
آمار بازدید
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • تعداد کل پست ها :
کشاورزی
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               تبلیغات                 
دوشنبه 31 مرداد 1390 :: نویسنده : علیرضا

انواع خشک کن :

خشک کن های ثابت : عملیات خشک کردن عموما" به دو صورت ناپیوسته (Batch) یا پیوسته و مداوم  (Continuous) انجام می پذیرد .

در فرآیند ناپیوسته معمولا" مقداری جسم جامد تر در مجاور جریان هوا قرار می گیرد و این جریان هوا باعث تبخیر آب جسم تر می گردد . درفرآیند مداوم معمولا" جسم تر و همینطور جریان گاز از داخل دستگاهی عبور می کنند و زمان اقامت کافی به آن جهت خشک شدن در دستگاه داده می شود . دستگاههایی که عمل خشک کردن را انجام می دهند با توجه به پارامترهای زیر انتخاب می شوند :

:1روش فرآیند ، پیوسته یا نا پیوسته بودن عملیات : در روش ناپیوسته دستگاه خشک کن با مواد مرطوب باردهی شده و در آن تا خشک شدن باقی می ماند ، سپس خالی شده و مجددا" با مواد مرطوب پر می شود . در خشک کن های مداوم به صورت پیوسته مواد و گاز خنک کننده وارد و خارج می شوند .


:2
روش اعمال حرارت مورد نیاز برای تبخیر رطوبت : در خشک کن های مستقیم ، حرارت با تماس مستقیم ماه یا گاز داغ به آن منتقل می شود . در خشک کن های غیر مستقیم ، حرارت به طریق هدایت از سطح یا تشعشعات IR یا روشهای دیگر به جسم مرطوب رسیده و از گاز تنها برای حمل رطوبت خارج شده از جسم استفاده می کنند .


:3
طبیعت ماده خشک شونده ، ما ممکن است جامد سختی مثل چوب باشد ، ماده نرمی مثل پارچه و کاغذ یا جامد دانه ای شکل مثل مواد کریستالی ، خمیر غلیظ یا اسلاری (Slurry) باشد . شکل فیزیکی ماده می تواند در تعیین نوع خشک کن موثر باشد

خشک کن های ناپیوسته :

این نوع خشک کن ها به مقدار زیادی به طبیعت ماده خشک شونده بستگی دارد . خشک کن های سینی دار که گاها" کابینی یا قفسه ای نیز گفته می شود برای خشک کردن جامداتی که بایستی روی سینی نگهداری شوند از جمله مواد خمیری (کیک *****ی) یا جامدات مشابه استفاده می شود. این دستگاه شامل یک کابین با تعدادی سینی می باشد که قابل خارج کردن ازآن می باشند . بعد از بارگذاری ، کابین بسته می شود و هوای گرم شده بین تعدادی از سینی ها جریان می یابد تا رطوبت موجود در جسم را تبخیر کند . گاز خنثی ، حتی بخار داغ به جای هوا می تواند استفاده شود ، زمانیکه مایع تبخیر شونده از جسم قابل اشتعال باشد . وقتی مواد به خشکی مورد نظر رسید ، کابین باز می شود و سینی ها با سینی های جدید عوض می شوند و عملیات مجددا " تکرار می شود .

مواد گرانولی، روی توری هایی به عمق کم ریخته می شوند به طوری که هوا یا گاز دیگر می تواند به آرامی از این بستر عبور کند. بدین طریق سریعتر جامد خشک خواهد شد. نوعی خشک کن که برای این منظور استفاده می شود خشک کن سیرکولاسیونی می باشد.

(Through- Circulation Drier)
جامدات کریستالی و موادی که طبیعتا" دانه ای هستند مثل سیلیکاژل در این خشک کن ها به خوبی خشک می شوند. مواد خمیری نیز می توانند توسط یک اکسترودر به صورت گرانول درآمده و بدین طریق به راحتی خشک شوند.

مشکل عمده این نوع خشک کننده ها ناهمگونی میزان رطوبت در محصول نهایی خروجی از آن می باشد. این نیز به خاطر عدم یک نواختی جریان گاز در قسمتهای مختلف این خشک کن می باشد، که می بایست حتی الامکان از ایجاد مناطق مرده جلوگیری کرد. بنابراین با برقرارکردن سرعت بالا (3تا4متردرثانیه) در گاز می توان یک نواختی رطوبت در مناطق مختلف خشک کن را بالا برد.

خشک کن های غیرمستقیم :


خشک کن های قفسه ای تحت خلا": این دستگاه ها نیز مشابه خشک کن های سینی دار مستقیم ساخته می شوند با این تفاوت که از درب های درزگیری شده استفاده می شود تا بتواند خلاء ایجاد شده در خشک کن را نگهدارد. دراین خشک کن هوا یا گاز دیگری جریان نمی یابد. سینی های محتوی جامد روی قفسه هایی قرار می گیرند که توسط آب داغ یا بخار گرم می شوند و حرارت به طریق هدایت به جامد منتقل می گردد. بعد از بارگذاری و آب بندی ، هوای موجود در خشک کن توسط پمپ های خلاء یا اجکتور مکیده شده و بخار خروجی کندانس می شود. در نوع دیگری (Agitated Pan Dryer) از این خشک کن ها برای خشک کردن خمیرها و لجن ها از ظروف استوانه ای به قطر 1تا2متر و ارتفاع 30تا60 سانتیمتر که مجهز به همزن می باشند استفاده می شود که داخل کابین خلاء قرار می گیرند. این ظروف توسط ژاکت های حرارتی با آب داغ یا بخار گرم می شوند.

این خشک کن هاعمدتا" پرهزینه هستند و تنها در مواردی که می بایست ماده در دمای پایین و در غیاب هوا خشک شود استفاده می گردد. از جمله می توان به مواد دارویی اشاره کرد.

خشک کن های انجمادی (Freeze Drying) :


موادی که نمی توانند گرم شوند حتی تا دمای متوسط ، از جمله مواد غذایی یا دارویی ، می توانند با این روش خشک گردند. ماده تر در معرض هوای خیلی سرد قرار گرفته و منجمد می شود و سپس در اتاق خلاء قرار گرفته و رطوبت خارج شده توسط پمپ خلاء یا اجکتور به بیرون هدایت می شود.

خشک کن های مداوم(Continuous Drying):

این خشک کن ها با توجه به حجم محصول نسبتا" کوچک ، با دیگر دستگاههای موجود در فرایند شیمیایی تطابق بیشتری داشته و نیاز به ذخیره و انبار کردن قبل از خشک کن ندارند. محصول به دست آمده محتوی رطوبت یکنواخت تری است و هزینه به ازاء واحد وزن محصول نسبتا"کم است. شبیه خشک کن های ناپیوسته نوع خشک کن یا ساختار آن به شرایط ماده خشک شونده بستگی دارد.
در بسیاری از این خشک کن ها ، جسم جامد در خشک کن حرکت کرده و با جریان گاز تماس می یابد. حرکت جامد و جریان گاز ممکن است همسو، ناهمسو یا به صورت متقاطع باشد. در جریان های ناهمسو ، داغ ترین گاز در تماس با خشک ترین جامد قرار می گیرد ، به طوری که دمای جامد تا حد امکان به دمای گاز ورودی نزدیک می شود. این روش سریع ترین حالت خشک شدن (از دست رفتن رطوبت پیوندی ) را نتیجه خواهد داد و در مواردی باعث صدمه دیدن محصول خواهد شد. از طرفی جسم جامد مقدار زیادی از حرارت موجود در گاز را از خشک کن خارج می کند. در جریان های همسو ، جامد مرطوب با داغ ترین گاز مجاور می شود و جامد تنها تا دمای مرطوب گاز گرم خواهد شد و در این حالت حتی مواد حساس بر دما نیز می توانند بدون ایجاد اشکال خشک شوند. در جریان های موازی کنترل بیشتری روی میزان رطوبت محصول وجود دارد.

خشک کن های تونلی :

خشک کن های تونلی نسبتا" طویل می باشند که سینی های محتوی مواد خشک شونده روی واگن هایی قرار داده شده و از آن عبور می کنند. زمان اقامت در خشک کن بایستی به حد کافی طولانی باشد تا رطوبت به مقدار مورد نظر برسد. برای دمای نسبتا" پایین معمولا"از هوای گرم شده توسط بخار استفاده می شود و در دمای بالاتر و مخصوصا" مواردی که نیاز نیست محصول تمیز باشد از گازهای احتراق استفاده می گردد. در این خشک کن ها از هر دو جریان همسو و ناهمسو می توان استفاده کرد و در بعضی موارد روی دیواره های تونلی نیز فن هایی نصب می شود تا جریان بیشتری از گاز را ایجاد کنند. برای ایجاد راندمان حرارتی بالاتر معمولا" قسمتی از گاز های خروجی از تونل به آن برگردانده می شوند.

خشک کن های بشکه ای (Drum Drier) :

مواد سیال همچون محلول ها ، لجن (Slurries) و خمیرها می توانند روی خشک کن های غیر مستقیمی که به خشک کن های بشکه ای شناخته می شوند به رطوبت مورد نظر برسند. بشکه از داخل توسط بخار گرم شده و قسمتی از آن در حوضچه مواد خشک شونده غوطه ور می باشد. چرخش بشکه باعث ایجاد فیلمی از مواد شده و در چرخش کامل این فیلم خشک شده و از طرف دیگر توسط کاردکی فیلم برداشته می شود. معمولا" مواد خشک شونده واقع در حوضچه را در دمای جوش نگه می دارند تا سرعت تبخیر از روی درام سریع تر گردد.

منبع : مهندسی شیمی

IT WAS BEAUTY
and CHIC , DINKY , CUTE , PICTURESQUE & HANDSOME SUBJECT

only for you.

خشک کن های ثابت:

عملیات خشک کردن عموما به دو صورت ناپیوسته(Batch)یا پیوسته و مداوم(Continuous)انجام می پذیرد. در فرآیند ناپیوسته معمولا" مقداری جسم جامد تر در مجاور جریان هوا قرار می گیرد و این جریان هوا باعث تبخیر آب جسم تر می گردد. درفرآیند مداوم معمولا" جسم تر و همینطور جریان گاز از داخل دستگاهی عبور می کنند و زمان اقامت کافی به آن جهت خشک شدن در دستگاه داده می شمود. دستگاههایی که عل خشک کردن را انجام می دهند با توجه به پارامترهای زیر انتخاب می شوند:

1)
روش فرآیند، پیوسته یا نا پیوسته بودن عملیات: در روش ناپیوسته دستگاه خشک کن با مواد مرطوب باردهی شده و در آن تا خشک شدن باقی می ماند، سپس خالی شده و مجددا" با مواد مرطوب پر می شود. در خشک کن های مداوم به صورت پیوسته مواد و گاز خنک کننده وارد و خارج می شوند.

(2
روش اعمال حرارت مورد نیاز برای تبخیر رطوبت: در خشک کن های مستقیم، حرارت با تماس مستقیم ماه یا گاز داغ به آن منتقل می شود. در خشک کن های غیر مستیم، حرارت به طریق هدایت از سطح یا تشعشعاتIRیا روشهاب دیگر به جسم مرطوب رسیده و از گاز تنها برای حمل رطوبت خارج شده از جسم استفاده می کنند.

(3
طبیعت ماده خشک شونده، ماه مکن است جامد سختی مثل چوب باشد، ماده نرمی مثلپارچه و کاغذ یا جامد دانه ای شکل مثل مواد کریستالی، خمیر غلیظ یا اسلاری(Slurry)�باشد. شکل فیزیکی ماده می تواند در تعیین نوع خشک کن موثر باشد.


خشک کن های ناپیوسته:

این نوع خشک کن ها به مقدار زیادی به طبیعت ماده خشک شونده بستگی دارد. خشک کن های سینس دار که گاها" کابینی یا قفسه ای نیز گفته می شود برای خشک کردن جامداتی که بایستی روی سینی نگهداری شونداز جمله مواد خمیری (کیک *****ی) یا جامدات مشابه استفاده می شود. این دستگاه شامل یک کابین با تعدادی سینی می باشد که قابل خارج کردن ازآن می باشند. بعد از بارگذاری، کابین بسته می شود و هوای گرم شده ین تعدادی سینی ها جریان می یابد تا رطوبت موجود در جسم را تبخیر کند. گاز خنثی، حتی بخار داغ به جای هوا می تواند استفاده شود، زمانیکه مایع تبخیر شونده از جسم قابل اشتعال باشد. وقتی مواد به خشکی مورد نظر رسید، کابین باز می شود و سینی ها با سینی های جدید عوض می شوند و عملیات مجددا " تکرار می شود.
مواد گرانولی، روی توری هایی به عمق کم ریخته می شوند به طوری که هوا یا گاز دیگر می تواند به آرامی از این بستر عبور کند. بدین طریق سریعتر جامد خشک خواهد شد. نوعی خشک کن که برای این منظور استفاده می شود خشک کن سیرکولاسیونی می باشد.

(Through- Circulation Drier)
جامدات کریستالی و موادی که طبیعتا" دانه ای هستند مثل سیلیکاژل در این خشک کن ها به خوبی خشک می شوند. مواد خمیری نیز می توانند توسط یک اکسترودر به صورت گرانول درآمده و بدین طریق به راحتی خشک شوند.

مشکل عمده این نوع خشک کننده ها ناهمگونی میزان رطوبت در محصول نهایی خروجی از آن می باشد. این نیز به خاطر عدم یک نواختی جریان گاز در قسمتهای مختلف این خشک کن می باشد، که می بایست حتی الامکان از ایجاد مناطق مرده جلوگیری کرد. بنابراین با برقرارکردن سرعت بالا (3تا4متردرثانیه) در گاز می توان یک نواختی رطوبت در مناطق مختلف خشک کن را بالا برد.

خشک کن های غیرمستقیم:

خشک کن های قفسه ای تحت خلا": این دستگاه ها نیز مشابه خشک کن های سینی دار مستقیم ساخته می شوند با این تفاوت که از درب های درزگیری شده استفاده می شود تا بتواند خلاء ایجاد شده در خشک کن را نگهدارد. دراین خشک کن هوا یا گاز دیگری جریان نمی یابد. سینی های محتوی جامد روی قفسه هایی قرار می گیرند که توسط آب داغ یا بخار گرم می شوند و حرارت به طریق هدایت به جامد منتقل می گردد. بعد از بارگذاری و آب بندی، هوای موجود در خشک کن توسط پمپ های خلاء یا اجکتور مکیده شده و بخار خروجی کندانس می شود. در نوع دیگری(Agitated Pan Drier)از این خشک کن ها برای خشک کردن خمیرها و لجن ها از ظروف استوانه ای به قطر 1تا2متر و ارتفاع 30تا60 سانتیمتر که مجهز به همزن می باشند استفاده می شود که داخل کابین خلاء قرار می گیرند. این ظروف توسط ژاکت های حرارتی با آب داغ یا بخار گرم می شوند.
این خشک کن هاعمدتا" پرهزینه هستند و تنها در مواردی که می بایست ماده در دمای پایین و در غیاب هوا خشک شود استفاده می گردد. از جمله می توان به مواد دارویی اشاره کرد.
خشک کن های انجمادی(Freeze Drying):

موادی که نمی توانند گرم شوند حتی تا دمای متوسط، از جمله مواد غذایی یا دارویی، می توانند با این روش خشک گردند. ماده تر در معرض هوای خیلی سرد قرار گرفته و منجمد می شود و سپس در اتاق خلاء قرار گرفته و رطوبت خارج شده توسط پمپ خلاء یا اجکتور به بیرون هدایت می شود.

خشک کن های مداوم(Continuous Drying) :
این خشک کن ها با توجه به حجم محصول نسبتا" کوچک، با دیگر دستگاههای موجود در فرایند شیمیایی تطابق بیشتری داشته و نیاز به ذخیره و انبار کردن قبل از خشک کن ندارند. محصول به دست آمده محتوی رطوبت یکنواخت تری است و هزینه به ازاء واحد وزن محصول نسبتا"کم است. شبیه خشک کن های ناپیوسته نوع خشک کن یا ساختار آن به شرایط ماده خشک شونده بستگی دارد.
در بسیاری از این خشک کن ها، جسم جامد در خشک کن حرکت کرده و با جریان گاز تماس می یابد. حرکت جامد و جریان گاز ممکن است همسو، ناهمسو یا به صورت متقاطع باشد. در جریان های ناهمسو، داغ ترین گاز در تماس با خشک ترین جامد قرار می گیرد، به طوری که دمای جامد تا حد امکان به دمای گاز ورودی نزدیک می شود. این روش سریع ترین حالت خشک شدن (از دست رفتن رطوبت پیوندی ) را نتیجه خواهد داد و در مواردی باعث صدمه دیدن محصول خواهد شد. از طرفی جسم جامد مقدار زیادی از حرارت موجود در گاز را از خشک کن خارج می کند. در جریان های همسو، جامد مرطوب با داغ ترین گاز مجاور می شود و جامد تنها تا دمای مرطوب گاز گرم خواهد شد و در این حالت حتی مواد حساس بر دما نیز می توانند بدون ایجاد اشکال خشک شوند. در جریان های موازی کنترل بیشتری روی میزان رطوبت محصول وجود دارد.

خشک کن های تونلی:

این خشک کن های تونلی نسبتا" طویل می باشند که سینی های محتوی مواد خشک شونده روی واگن هایی قرار داده شده و از آن عبور می کنند. زمان اقامت در خشک کن بایستی به حد کافی طولانی باشد تا رطوبت به مقدار مورد نظر برسد. برای دمای نسبتا" پایین معمولا"از هوای گرم شده توسط بخار استفاده می شود و در دمای بالاتر و مخصوصا" مواردی که نیاز نیست محصول تمیز باشد از گازهای احتراق استفاده می گردد. در این خشک کن ها از هر دو جریان همسو و ناهمسو می توان استفاده کرد و در بعضی موارد روی دیواره های تونلی نیز فن هایی نصب می شود تا جریان بیشتری از گاز را ایجاد کنند. برای ایجاد راندمان حرارتی بالاتر معمولا" قسمتی از گاز های خروجی از تونل به آن برگردانده می شوند.

خشک کن های بشکه ای(Drum Drier):

مواد سیال همچون محلول ها، لجن(Slurries)و خمیرها می توانند روی خشک کن های غیر مستقیمی که به خشک کن های بشکه ای شناخته می شوند به رطوبت مورد نظر برسند. بشکه از داخل توسط بخار گرم شده و قسمتی از آن در حوضچه مواد خشک شونده غوطه ور می باشد. چرخش بشکه باعث ایجاد فیلمی از مواد شده و در چرخش کامل این فیلم خشک شده و از طرف دیگر توسط کاردکی فیلم برداشته می شود. معمولا" مواد خشک شونده واقع در حوضچه را در دمای جوش نگه می دارند تا سرعت تبخیر از روی درام سریع تر گردد.

نوع مطلب : صنایع غذایی و بسته بندی، 
برچسب ها : انواع خشک کن،
لینک های مرتبط :


شنبه 26 مرداد 1398 07:24 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's which has a cappuccino.
He is handsome. Brown hair slicked back, glasses for his face, hazel eyes
and the most amazing lips I've seen. He or she is well made, with incredible arms and a chest that stands out within this sweater.
We're standing right in front of each other dealing with how we live, what we would like money for hard times,
what we're interested in on another person. He starts telling me
that they have been rejected a great deal of times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I believe
that He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I wouldn't know. Everything happens for good reason right.

But analyze, would you reject me, might you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, make use of mind if I kissed you currently?' he explained as I receive much better him and kiss him.

‘Next time don't ask, do it.' I reply.

‘I prefer the way you think.' , he said.

For the time being, I start scrubbing my high heel as part of his leg, massaging it slowly. ‘So what can you prefer in females? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I enjoy determined women. Someone you will never know what they have to want. Someone that won't say yes even though I said yes. Someone who's not afraid of attempting new stuff,' he says. ‘I'm never afraid of attempting interesting things, especially with regards to making something mroe challenging in the sack ', I intimate ‘And I like females who are direct, who cut through the chase, like you merely did. To generally be
honest, that is a huge turn on.
شنبه 5 مرداد 1398 06:20 ق.ظ
5escortgirls Quick search and have the modern results Find a massage escort girl, discrete apartment
or any perfect and indulgent recreation. Searching for
escort girls? Discrete apartments? Produce a quick search by region
پنجشنبه 3 مرداد 1398 11:27 ب.ظ
Woah! I'm really enjoying the template/theme of this site.
It's simple, yet effective. A lot of times it's very difficult to get that "perfect balance" between usability and appearance.
I must say that you've done a superb job with
this. In addition, the blog loads extremely fast for me on Internet explorer.

Exceptional Blog!
دوشنبه 31 تیر 1398 09:22 ق.ظ
Sexy2call Quick search and have up to date results Choose
a massage escort girl, discrete apartment or any perfect
and indulgent recreation. Trying to find escort girls?
Discrete apartments? Complete a quick search by region
یکشنبه 30 تیر 1398 10:04 ب.ظ
Index Search Villas and lofts rented, search by region, find in minutes a
villa for rental by city, a number of rooms lofts and villas.
Be thankful for the images and data that the site has to
supply you. The website is a center for every person the ads from the field, bachelorette
party? Play with somebody who leaves Israel?

It doesn't matter what the rationale you must rent a villa for a potential event or just a team recreation well
suited for any age. The site is also the center
of rooms by way of the hour, which has already been another subject, for lovers who
are seeking an opulent room equipped for discreet entertainment which has a spouse or lover.
It doesn't matter what you are looking for, the
0LOFT website produces a search for you to find
rentals for loft villas and rooms throughout Israel, North South and Gush Dan.
چهارشنبه 19 تیر 1398 07:30 ق.ظ
"We will need to build to another crescendo, cheri," he said.
"And then we may have an ending that is to be as none before."

His smile was decadent, his eyes were filled with lust, and the soft skin of his hard cock against
my sex was having its intended effect. I had been feeling a stronger arousal now as I
felt his cock slide between my sensitive lips. I felt the pinnacle of his cock push agonizingly at the entrance of
my pussy, and I needed him to thrust into me hard.
Instead he retracted and slid his hardness back around
my clit.

I'm aching to possess him inside, and I really could tell that his should push that
wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to suit mine, and I knew the sense of my wet pussy lips on the head of his cock was getting a lot of both for of us.


"Permit the finale begin," he explained, and he slid the
end of his cock inside me.

The two of us gasped because he held his cock there for your moment.

I contracted my pussy to tug him further inside, anf the husband threw his return on the sensation. Inch by excruciating inch he pushed his cock inside me,
and each and every time I squeezed my pussy around him.

His cock felt wonderful mainly because it filled me, but
Needed everything inside me. I rolled sideways and rested
my leg against his shoulder, and hubby plunged his cock all the way in.
سه شنبه 18 تیر 1398 06:54 ق.ظ
"We must build to an alternative crescendo, cheri," he
said. "Therefore we will have an ending that might be as none before."

His smile was decadent, his eyes were loaded with lust, and also the soft skin of his
hard cock against my sex was having its intended effect.

I'd been feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide between my sensitive lips.
I felt the top of his cock push agonizingly at the doorway of my pussy, and I need to him to thrust
into me hard. Instead he retracted and slid his hardness back approximately my clit.I used to be aching to acquire him inside,
and I was able to tell that his must push that
wonderful hard cock inside me was growing. His moans grew to complement mine, and I knew the sensation of my wet pussy lips
about the head of his cock was getting too much both for of us.


"Allow the finale begin," he said, and the man slid the end of his cock inside me.Both of us gasped as they held his cock there for any moment.
I contracted my pussy to pull him further inside, and that
he threw his head back in the sensation. Inch by excruciating inch he pushed his cock inside me, each time I squeezed my pussy around him.
His cock felt wonderful mainly because it filled me, but I desired everthing inside me.

I rolled to the side and rested my leg against his shoulder, and then he plunged his cock right in.
دوشنبه 17 تیر 1398 08:14 ب.ظ
When someone writes an article he/she retains the image of a user in his/her
mind that how a user can understand it. So that's why this post is outstdanding.

Thanks!
پنجشنبه 13 تیر 1398 04:34 ب.ظ
The ads are at the mercy of each of the binding laws on the State of
Israel.
چهارشنبه 12 تیر 1398 04:40 ق.ظ
Sexy2call Quick search and acquire the modern results Discover a
massage escort girl, discrete apartment or any perfect and
indulgent recreation. Interested in escort girls? Discrete apartments?
Come up with a quick search by region, the most important portal in Israel for discreet apartments and escort girls, a range of youth ads that provide you with service and guidance you did not know, try a search by city
and look for you the dream girl for the following indulgence, business meeting?
Ads tend not to include and or provide and or encourage and or imply the provision of sexual services.
The ads are be subject to all the binding laws of the State of Israel.
سه شنبه 11 تیر 1398 04:56 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters
on Everton Park in Singapore. I'm having black coffee, he's
developing a cappuccino. They are handsome. Brown hair slicked back,
glasses which fit his face, hazel eyes and the most amazing lips I've seen. He is well made,
with incredible arms and a chest that is unique with this sweater.

We're standing in the front of one another preaching about us, what we want
in the future, what we're in search of on another
person. He starts saying that bigger been rejected loads of times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you
', I say He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I would not know. Everything happens for a reason right.
But inform me, you would not reject me, might you
Ana?' He said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, utilize mind if I kissed you at the moment?' he was quoted saying as I buy better him and kiss him.

‘The next time don't ask, accomplish it.' I reply.

‘I love how you think.' , he said.

In the meantime, I start scrubbing my high heel within his leg, massaging it slowly. ‘What exactly do you prefer girls? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I love determined women. Someone who knows what you want. Someone that won't say yes even if I said yes. Someone who's not scared of attempting new stuff,' he says. ‘I'm never afraid when attemping something mroe challenging, especially in terms of making something totally new in bed ', I intimate ‘And I adore females who are direct, who cut over the chase, like you merely did. To be
honest, that's a huge turn on.
سه شنبه 4 تیر 1398 02:28 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's using a cappuccino.
He could be handsome. Brown hair slicked back,
glasses that are great for his face, hazel eyes and the most beautiful lips I've seen. He could be well built, with incredible arms plus a chest that stands out for this sweater.
We're standing ahead of one another talking about us, what we would like for future years,
what we're searching for on another person. He starts telling me that he
has been rejected many times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I only
say He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I can't know. Everything happens for a reason right.
But figure out, make use of reject me, can you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, you wouldn't mind if I kissed you right now?' he said as I receive much better him and kiss him.

‘The next time don't ask, do exactly it.' I reply.

‘I prefer the method that you think.' , he said.

At the same time, I start scrubbing my rearfoot in her leg, massaging it slowly. ‘Exactly what do you wish in females? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I adore determined women. Someone you will never know what they want. A person who won't say yes just because I said yes. Someone who's not scared when you attempt a new challenge,' he says. ‘I'm never afraid when you try something mroe challenging, especially in regards to making new stuff in the bedroom ', I intimate ‘And I like females who are direct, who cut throughout the chase, like you just did. To generally be
honest, which is a huge turn on.'
یکشنبه 2 تیر 1398 11:51 ب.ظ

Appreciate it! Quite a lot of advice.

cialis sicuro in linea achat cialis en suisse trusted tabled cialis softabs generic cialis in vietnam enter site natural cialis cialis taglich cialis tablets australia cialis cipla best buy cialis 20 mg best price pastillas cialis y alcoho
شنبه 1 تیر 1398 12:21 ق.ظ

Appreciate it. Loads of facts.

cialis flussig trusted tabled cialis softabs non 5 mg cialis generici enter site 20 mg cialis cost cialis authentique suisse trusted tabled cialis softabs we like it cialis soft gel cialis generika prices for cialis 50mg viagra or cialis
جمعه 31 خرداد 1398 08:20 ق.ظ

You expressed it very well.
cialis usa cost cialis therapie cialis online napol brand cialis generic cialis billig cialis italia gratis cialis online 200 cialis coupon prescription doctor cialis cialis generico in farmacia
پنجشنبه 30 خرداد 1398 03:29 ب.ظ

With thanks. Lots of material.

cialis great britain purchasing cialis on the internet cialis prices cialis uk what is cialis weblink price cialis cialis generique 5 mg generic cialis with dapoxetine cialis rezeptfrei sterreich cialis sicuro in linea
چهارشنبه 29 خرداد 1398 09:20 ب.ظ

Well spoken indeed. .
only now cialis for sale in us cialis 20 mg buy cialis online tadalafil tablets where do you buy cialis cialis prices in england cialis sans ordonnance cialis pills in singapore cialis 30 day trial coupon interactions for cialis
سه شنبه 28 خرداد 1398 06:19 ق.ظ

Great facts, Many thanks.
canadian cialis wow look it cialis mexico cialis sans ordonnance cialis great britain walgreens price for cialis cialis kaufen wo estudios de cialis genricos cialis without a doctor's prescription generic cialis at the pharmacy cialis daily dose generic
یکشنبه 26 خرداد 1398 10:51 ق.ظ

You've made the point.
only now cialis 20 mg prix de cialis cialis soft tabs for sale cialis 5 mg effetti collateral india cialis 100mg cost cialis uk where do you buy cialis where to buy cialis in ontario cialis generic tadalafil buy cialis generika in deutschland kaufen
شنبه 25 خرداد 1398 07:04 ق.ظ

Truly a good deal of wonderful advice!
brand cialis nl achat cialis en europe cialis pills in singapore cialis coupon precios de cialis generico if a woman takes a mans cialis best generic drugs cialis canadian cialis cialis from canada generic cialis at the pharmacy
جمعه 24 خرداد 1398 04:59 ب.ظ

Amazing facts. Many thanks!
cialis online deutschland cialis 5mg cialis mit grapefruitsaft achat cialis en itali acheter cialis kamagra cialis 20 mg cialis kaufen bankberweisung enter site 20 mg cialis cost cialis side effects dangers 5 mg cialis pharmacie en ligne
جمعه 24 خرداد 1398 02:18 ق.ظ

You actually said this effectively.
cialis for sale in europa cialis generico online generic cialis tadalafil interactions for cialis cialis australia org cialis online holland cialis australian price cialis super kamagra cialis official site cialis super kamagra
پنجشنبه 23 خرداد 1398 08:49 ب.ظ
many thanks considerably this web site can be formal in addition to simple
پنجشنبه 23 خرداد 1398 12:40 ب.ظ

You expressed it adequately!
purchasing cialis on the internet generico cialis mexico cialis generico online acquisto online cialis best generic drugs cialis cialis side effects dangers cialis free trial cialis rezeptfrei sterreich we use it 50 mg cialis dose click here to buy cialis
چهارشنبه 22 خرداد 1398 10:42 ب.ظ

Appreciate it! Ample write ups!

usa cialis online what is cialis comprar cialis navarr cialis 05 how to purchase cialis on line try it no rx cialis cialis uk cialis 5 mg what is cialis click here to buy cialis
سه شنبه 21 خرداد 1398 12:12 ق.ظ

Beneficial tips. Thanks a lot.
generic for cialis can i take cialis and ecstasy tadalafil free generic cialis we recommend cialis best buy tadalafil 20 mg tadalafil 20 mg price cialis per pill generico cialis mexico how to buy cialis online usa
یکشنبه 19 خرداد 1398 06:27 ب.ظ

Seriously a lot of useful material.
order generic cialis online cialis tablets cialis pills boards the best site cialis tablets cialis lilly tadalafi cialis for sale cialis tadalafil online female cialis no prescription tadalafil 10 mg interactions for cialis
پنجشنبه 9 خرداد 1398 05:30 ق.ظ
Thank you a bunch for sharing this with all of us you actually
know what you're speaking about! Bookmarked. Kindly additionally talk over
with my website =). We will have a link alternate contract among us
پنجشنبه 9 خرداد 1398 04:34 ق.ظ
It's going to be end of mine day, however before ending I am
reading this wonderful post to improve my know-how.
چهارشنبه 1 خرداد 1398 08:54 ب.ظ
many thanks a good deal this amazing site can be professional as well as everyday
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30